Drošība internetā

Vecākiem

Vispār internets ir laba lieta. Šodien internetā cilvēki var atrast draugus pēc interesēm, var būt kādas sabiedrības dalībnieki. Tomēr internetā pietiek arī neīpaši patīkamu lietu. Jūsu bērns nevar pārdot narkotikas vai zagt mašīnas internetā, bet dažas lietas ir jāņem vērā. Pasargāt bērnu no briesmām - vecāku pienākums.

Gadijumos, ja ir lielas problemas, ludzam griezties pie policijas. Piemeram, tada gadijuma, ja:
berns tiek vajats vai tikots.

Uztaisiet sev anketu Face.lv portāla, pievienojiet savu bērnu draugu sarakstam. Apskatiet sava bērna kontu - kāda informācija ir redzama tikai draugiem, kāda visiem pārējiem lietotājiem. Ja tur ir kaut kas tāds, kas Jūs mulsina, mēģiniet viņam paskaidrot, kas Jūs uztrauc. Pavelēt/aizliegt nav laba doma, jo pilnīgi iespējams, ka bērns izveidos citu anketu.

Bērniem

Atceries, ka informācija, kuru Tu publicē, ir redzama arī citiem. Principā, ar to viss kartībā, bet tas nozīmē, ka nevajadzētu publicēt to informāciju kuru Tu nevēlies, lai redz citi!
Izmanto sarežgito paroli.
Gadijuma ja kads uzlauza Tavu kontu uzraksti atbalsta dienestam. Var ari griezties policija ar iesniegumu.
Neparsuti piramidveida vestules, par to tiek bloķets konts.
Pasaulē ir dažādi cilvēki, labie un ļaunie. Bloķe lietotājus kuri Tevi uzmacas.
Nesaticies ar cilvēkiem ar, kuriem Tu iepazinies internetā. Bet ja Tu nolēmi satikties, tad parunā par to ar saviem vecākiem - pasaki viņiem, kur un kā Tevi var atrast. Ja arī tas neder, pastāsti saviem draugiem. Uz pirmo tikšanos vēlams aizej ar kādu (vēlams ar pieaugušo). Saticieties vietās, kur ir daudz cilvēku - pie tirdzniecības centriem, populāras kafejnīcās utt. pēc iespējas pārbaudi, ar ko tieši Tu satiecies, pārbaudi vai nav Jums kopēju paziņu. Atceries - cilvēkiem ne vienmēr tik labi nodomi, ka sākumā - Tu vari padomāt.

NB! Ja rodas problema, pastasti vecakiem. Saglaba ari pieradijumus (vestules, sarakstes skype utt.) un nepieciešamibas gadijuma griezies policija.

...on-line.lv